Na rozpoznawalność marki, czy firmy ma wpływ nie tylko chwytliwa i łatwa do zapamiętania nazwa, ale również cała oprawa wizualna, czytelność logo i dobrze dobrane kolory. Tutaj przypominamy elementy identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa, o których warto pamiętać. Sprawdź, jak sprawdzi się przy tym plexi.

System identyfikacji wizualnej – co to jest?

To dokładny opis procedur oraz wszelkich oznaczeń graficznych, które powinny być stosowane w firmie. Dzięki nim możliwe jest wykreowanie rozpoznawalnego znaku graficznego danego przedsiębiorstwa. Wszystkie zastosowane elementy identyfikacji wizualnej pozwalają na zwiększeniu rozpoznawalności marki, czy firmy. Jest to niezbędny element przy zakładaniu działalności. Elementy graficzne muszą być dokładnie przemyślane, aby wzbudzały w odbiorcach pożądane emocje. Wszystko musi współgrać z charakterem branży.

Ważne jest to, aby wszystkie elementy systemu identyfikacji wizualnej były przemyślane, unikalne i kojarzone tylko z naszą marką, łatwe do zapamiętania, zgodne z polityką firmy oraz wywołujące tylko pozytywne skojarzenia.

Elementy identyfikacji wizualnej:

Tombstony z pleksi jasne z BiałegostokuW systemie identyfikacji wizualnej wyróżniamy wiele zróżnicowanych elementów wizualnych, a także pozawizualnych. Wśród elementów wizualnych możemy wyróżnić symbol firmy, który składa się ze sloganu i logotypu, a także kolorystykę stosowaną w oznaczeniach i w siedzibie przedsiębiorstwa. Ważne są także wszelkie symbole dekoracyjne oraz typografie firmowe, w tym typ i rozmiar stosowanych czcionek. Innym elementem jest dress code pracowników, a dokładniej identyfikatory i specjalistyczny ubiór. Pozostałe elementy to pieczątki, różnorakie materiały marketingowe, ogólny design, aranżacja oraz otoczenie firmy. Niezwykle ważny jest również wygląd produktów i opakowań.

Jeżeli chodzi o elementy pozawizualne, zaliczamy do nich formułę przeprowadzania rozmów, obsługę klientów, wszelkie ścieżki dźwiękowe stosowane w przedsiębiorstwie, a także zapachy.

Dokładny opis wyżej wymienionych elementów powinien znaleźć się w księdze identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

Plexi w elementach identyfikacji wizualnej

Pleksi to bardzo dobry, wielofunkcyjny i wytrzymały materiał. Możemy wykonać litery z pleksi umożliwiające utworzenie widocznej nazwy firmy na zewnątrz lub wewnątrz przedsiębiorstwa. Litery mogą być różnych rozmiarach i w wielu kolorach. Firma Javis z Białegostoku zajmuje się wykonywaniem indywidualnych zamówień według życzeń klienta.

Trwałą, elegancką i prestiżową wizytówką może być tombston z wygrawerowanym logiem firmy. Logo może być w formie monochromatycznej lub w kolorze. Można również wykonać litery przestrzenne z podstawką. Te elementy będą pięknie prezentować się na przykład na biurkach lub w reprezentacyjnych częściach firmy.

Wyroby w plexi pomagają w prezentacji elementów identyfikacji wizualnej. Z tego materiału wykonuje się wytrzymałe stojaki, ekspozytory, gabloty, półki, czy biurowe meble. Jeżeli są Państwo zainteresowani wyrobami z plexi przydatnymi w każdej firmie, zapraszamy do Javis.pl. Dostosowujemy się do indywidualnych wymagań klienta.