Komfort i wygoda w miejscu pracy to podstawa efektywności pracowników. Tutaj podpowiemy, na co zwrócić uwagę, przy wyborze podstawowych mebli biurowych, a także przedstawimy meble z plexi, które pozwolą utrzymać ład i porządek w dokumentach oraz na każdym biurku. Sprawdź, co powinno znaleźć się w każdym biurze.

Pomieszczenie biurowe

Jeżeli jesteśmy na początku tworzenia biura, zerknijmy do dokładnych przepisów BHP. Zawierają one wymagania dotyczące parametrów pomieszczeń biurowych. Tutaj przypominamy, że pomieszczenie przeznaczone na biuro nie może być niższe niż 3m, każda pracująca w nim osoba musi mieć przynajmniej 2 metry kwadratowe podłogi przeznaczone pod swoje stanowisko pracy oraz 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia. Co ważne, w pomieszczeniu biurowym musi być pokojowa temperatura, nie niższa niż 18 stopni Celsjusza. Biuro musi być zabezpieczone przed wszelkimi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, w tym wilgoć, zbyt mocne nasłonecznienie stanowiska, czy drgania. Niezwykle ważne jest również odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy. Pomieszczenie biurowe powinno być oświetlone światłem naturalnym i sztucznym.

Niezbędne meble biurowe

Przepisy BHP przybliżają również parametry biurka, fotela, czy sposób ustawienia monitora. Każde stanowisko biurowe powinno być wyposażone w takie elementy jak: komputer, klawiatura, myszka, przybory do pisania oraz wygodne krzesło lub ergonomiczny fotel biurowy. Biurko powinno mieć taką budowę, aby można było go dostosować do wzrostu użytkownika oraz dużą powierzchnię, pozwalającą na prawidłowe rozmieszczenie wyposażenia. Dzięki odpowiedniej wielkości biurka, zmieści się na nim nie tylko ekran, myszka i klawiatura, ale także będzie miejsce na notatnik, przybornik z długopisami, czy mała półka z plexi na biurowe formularze i inne dokumenty. W trosce o większy komfort pracowników i ich skupienie na wykonywanej pracy można zainwestować w ścianki akustyczne, które wygłuszają dźwięki przychodzące ze stanowiska obok.

Blat stołu z plexi

Dlaczego warto zainwestować w meble z plexi?

W biurze zawsze przydadzą nam się meble i regały z plexi. Firma Javis.pl oferuje duży wybór stolików, biurek, taboretów, a także wszelkiego rodzaju półek z pleksi, czy akcesoriów dekoracyjnych. Wszystkie wymienione rodzaje mebli są wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Plexi charakteryzuje się solidnością, uniwersalnością i trwałością. Jest to materiał odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Wytrzyma lata i pozostanie w swej eleganckiej formie. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i propozycje, możemy wykonać meble w różnorakiej kolorystyce oraz w dowolnym kształcie.

W Firmie Javis z siedzibą w Białymstoku znajdą Państwo duży wybór mebli z plexi. Realizujemy zlecenia dla małych i dużych firm, a także dla instytucji publicznych, czy klientów indywidualnych. Dzisiaj mamy bardzo duży wachlarz rozwiązań z wykorzystaniem plexi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, skontaktuj się z nami, a my dostosujemy się do Twoich potrzeb.