Małe mieszkanie również może być piękne, tylko przy jego urządzaniu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które pozwolą na jego optyczne powiększenie. Tajemnica pięknego mieszkania to harmonia kolorów, odpowiednie rozmieszczenie mebli i zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Sprawdźcie, jak w urządzaniu mieszkania sprawdzą się półki i inne wyroby z plexi.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Pokój dzienny do przyjmowania gości powinien być przemyślany. Każdy skrawek pomieszczenia musi być wykorzystany. Przed zakupem mebli pomyślmy nad tym, czego właściwie tutaj potrzebujemy i które meble powinny być wielofunkcyjne. Oczywiście, w każdym salonie powinno znaleźć się miejsce dla stołu z krzesłami oraz pozostałych mebli takich jak szafki, czy komody. Warto pomyśleć o tym, aby szafki były wysokie, pojemne, ale nie zbyt szerokie. W małym pomieszczeniu przydadzą się przeszklone półki, które optycznie powiększają pomieszczenie.

Urna z plexi na stojaku w wyposażeniu sklepu w WarszawieW małej sypialni znajdzie się miejsce na szafę przesuwną, najlepiej zabudowaną do samego sufitu, aby wykorzystać jak najwięcej wolnej przestrzeni na małej powierzchni. Taka szafa będzie świetnie pełnić funkcję garderoby. W przypadku łóżka warto wybrać wyższy model z dodatkowym schowkiem. Ciężkie żyrandole możemy zastąpić wydajnym oświetleniem LED, które zamontujemy niemal wszędzie.

W małej kuchni trzeba wybrać meble dostosowane do swoich potrzeb i tutaj wyróżniamy dwie szkoły. Pierwsza z nich mówi o tym, aby wybrać szeroki blat i zainwestować tylko w półki stojące. Nad blatem kuchennym można pomyśleć o małych, płytkich szafkach wiszących, ale nie sięgających do sufitu. Najlepiej będzie, jeśli tego typu szafki są przeszklone, to optycznie powiększy kuchnię. Druga szkoła jest bardziej praktyczna, mówi o zastosowaniu półek wiszących do samego sufitu, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca na talerze, szklanki, garnki, czy inne akcesoria kuchenne. Dodatkowym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce w kuchni jest zrezygnowanie z drzwiczek w szafkach, zastąpienie ich żaluzjami lub przesuwanymi osłonami.

Plexi w małym mieszkaniu

W tych trzech wymienionych pomieszczeniach przydadzą się meble z plexi. Są one nie tylko nowoczesne i eleganckie, ale również wytrzymałe, estetyczne oraz bardzo proste w utrzymaniu czystości. Do salonu lub kuchni przydadzą się krzesła z plexi. Przezroczyste siedziska wyglądają efektownie, a także optycznie powiększają pomieszczenie. Warto pomyśleć również o stoliku kawowym wykonanym z pleksi, stawiając taki mebel przed kanapą, utworzymy w pokoju otwartą przestrzeń. W połączeniu z takimi materiałami jak metal, czy drewno wygląda, jak dzieło sztuki. Ciekawym rozwiązaniem są również przezroczyste półki i regały. Meble z pleksi nie są tapicerowane, dają poczucie lekkości pomieszczenia i nie dominują w danym pomieszczeniu.

Gra kolorów w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu unikamy ciemnych kolorów. Tutaj powinny przeważać biele, stonowane pastele w chłodnych i ciepłych odcieniach. W przypadku białych pomieszczeń warto przełamać jednolitość pomieszczenia, stosując mocniejsze kolory w detalach mebli oraz w ściennych dekoracjach. Jeżeli chodzi o pastele, sprawdzą się róże, wanilie, czy błękity. Dzięki temu ożywimy pomieszczenie, które jednocześnie nie będzie raziło nas zbyt intensywnymi barwami.

Dla podkreślenia piękna pomieszczenia można zastanowić się nad dodatkami w kontrastowych kolorach lub mocniejszych odcieniach. Do małych pomieszczeń zalecane są również błękity i zielenie, ponieważ te optycznie odsuwają ściany, wprowadzają przestrzeń oraz czystość. Zaleca się łączenie tych kolorów z bielą, jasnymi beżami, czy kolorami szampana.

W celu wyrównania proporcji długiego i wąskiego pokoju możemy zastosować prosty trik. Wystarczy długą ścianę pomalować w chłodnym odcieniu, co spowoduje jej optyczne oddalenie się, a na dłuższej ścianie zastosować ciepły odcień, optycznie przybliżający ścianę. Zanim pomalujemy ściany, najpierw sprawdźmy, jak kolory oddziałują na nasz nastrój i jakie odcienie pasteli są polecane do salonu, sypialni, kuchni i łazienki.

Jeśli zainteresowały Cię nowoczesne meble z plexi, sprawdź dostępne regały, półki i inne produkty w sklepie Javis.pl. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych klientów. Z nami zadbasz o wnętrze swojego domu.