Szef to jedna z najważniejszych osób w przedsiębiorstwie reprezentuje daną organizację, czy przedsiębiorstwo. Pomieszczenie, w którym przebywa i spotyka się z kontrahentami, powinno być eleganckie i zawierać elementy dodające prestiżu i luksusu. Sprawdźcie, jakie meble z plexi podkreślą charakter gabinetu szefa.

3 strefy w gabinecie szefa

W każdym gabinecie powinny być zachowane minimum 3 strefy dostosowane do pełnionych w danym czasie funkcji:

  1. Miejsce pracy
  2. Miejsce spotkań z klientami
  3. Przestrzeń reprezentacyjna

W przypadku miejsca do pracy niezbędnym elementem będzie ergonomiczny fotel, który powinien wyróżniać się spośród innych foteli w biurze. Najważniejsze jest to, aby miał stonowane kolory i ergonomiczną budowę. Oprócz tego nie możemy zapomnieć o solidnym, dużym biurku, którego wymiary powinny być dostosowane do ogólnej wielkości pomieszczenia. Na biurku zawsze powinien być ład i porządek. W utrzymaniu porządku w gabinecie pomogą między innymi regały z plexi.

W celu stworzenia wygodnego miejsca do spotkań z klientami powinniśmy pomyśleć o stoliku kawowym z wygodnymi fotelami lub sofą. Jeżeli w spotkaniach uczestniczy większa ilość osób, warto pomyśleć o małym stole konferencyjnym, najlepiej okrągłym i wygodnymi krzesłami.

W przestrzeni reprezentacyjnej pomyślmy o ekspozycji sukcesów przedsiębiorstwa. Przeznaczmy w tym celu trochę miejsca na wystawienie gablot z nagrodami, odznaczeniami, czy certyfikatami. Jednym z ciekawszych i bardzo wytrzymałych materiałów na gabloty jest plexi. Co ważne, w takich gablotach powinny znaleźć się tylko największe sukcesy firmy, zbyt wielka ilość wyeksponowanych nagród może być źle odebrana przez kontrahentów.

Stół do pokoju prezesa z blatem z plexi

 

Kolorystyka w gabinecie szefa

Biuro szefa to miejsce, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje oraz organizowane ważne spotkania. Dlatego kolorystyka biura to podstawa. W tym pomieszczeniu powinny dominować stonowane barwy, nadające pomieszczeniu elegancji oraz profesjonalizmu. Barwy w odcieniu bieli, szarości, czy beżu podkreślą znaczenie gabinetu. Oczywiście, końcowa kolorystyka zależy od danej branży. Jednak przedstawione rozwiązania są najbardziej uniwersalne. Monotonię ścian możemy przełamać kolorowymi dodatkami wpisującymi się w profil przedsiębiorstwa. Przy czym, pamiętajmy o zachowaniu ogólnej harmonii w pomieszczeniu, która da ogólne poczucie spokoju w całej organizacji.

Odrobina nowoczesności w gabinecie szefa

Ostatnio bardzo modne jest umieszczanie prywatnych przedmiotów szefa w jego gabinecie. Są to najczęściej rzeczy nawiązujące do jego hobby, czy rodziny. Dzięki tym elementom wzrasta poczucie bezpieczeństwa, tworzy się miła atmosfera. Zimne pomieszczenie zostaje przełamane miłym akcentem, który może być początkiem ciekawych biznesowych rozmów.

Jeżeli chodzi o meble i dodatki do biura, najczęściej są one wykonywane z plexi. Z tego materiału wykonuje się stoliki, krzesła, regały, półki, gabloty, taborety, litery przestrzenne tworzące nazwę firmy, stojaki oraz inne artykuły dekoracyjne. Dzięki plastyczności tego materiału można wykonać niemal każdy kształt mebla we wszelakim kolorze.

Drogi Szefie, pomyśl nad przełamaniem rutyny w swoim gabinecie. Postaw na meble z plexi, które cechują się dużą wytrzymałością i eleganckim wyglądem. Zapraszamy do firmy Javis z Białegostoku. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych klientów, dostosujemy się do Twoich wymagań.