Dom, to miejsce do którego chętnie wracamy po ciężkim dniu pracy. To właśnie w nim odpoczywamy i spędzamy czas w najbliższym gronie rodziny i przyjaciół. Przestrzeń osobista jest niezwykle ważna dla każdego człowieka, dlatego warto o nią dbać. Ze względów oczywistych ludzie wolą mieszkać w ładnych wnętrzach, które zostały urządzone z gustem i pomysłem. Obecnie każdy pragnie się wyróżniać i jakoś odznaczyć swoje własne miejsce, a tym samym pokazać, że jest ono inne niż wszystkie pozostałe.

Pragnienie oryginalności zrodziło więc zupełnie nowe rozwiązania. Jednym z nich jest druk pleksi, czyli innowacyjne pomysły na zastąpienie tak bardzo popularnej fototapety. Jest to opcja całkiem niedroga, dzięki czemu staje się niezwykle konkurencyjna. Od niedawna druk na plexi zagościł również w polskich domach. Zobacz sam, a może i Ty zechcesz przyozdobić swój dom drukiem na plexi.

Druk na plexi – gdzie się sprawdzi?

Fototapeta była wykorzystywana z aranżacji wnętrz już od bardzo dawna i przeważnie stosowano ją w dużych pomieszczeniach, takich jak sypialnia bądź salon. Obecnie coraz częściej zastępuje się ją drukiem na plexi, co jest rozwiązaniem znacznie trwalszym i z pewnością o wiele ciekawszym. Druk pleksi także może zostać zaaranżowany w pokoju gościnnym bądź naszej sypialni, jednakże możemy go odnaleźć w zupełnie innych pomieszczeniach. Jak się bowiem okazuje druk pleksi świetnie sprawdza się zwłaszcza w kuchni, gdzie idealnie zastępuje tradycyjne płytki. Jak to możliwe?

Płyty zostają przytwierdzone do ściany w odległości zaledwie dwóch centymetrów. Mocuje się je za pomocą niezwykle eleganckich dystansów. Sam druk na pleksi można wykonać za pomocą dwóch metod – druku pełno kolorowego lub druku transparentnego. Wybór metody zależy od pomieszczenia, jak również decyzji klienta. Same płyty pleksi zadrukować można tradycyjnie od przodu, bądź nieco urozmaicić i zrobić to w odbiciu lustrzanym. Takie rozwiązanie z pewnością odmieni każda kuchnię oraz sprawi, że będziemy w niej przebywać o wiele chętniej.

Pleksi na wymiar

Niebywałą zaletą materiału, jakim jest pleksi, jest możliwość wykonywania bardzo wielu rzeczy na zamówienie. Dzięki temu wszystko możemy dostosować specjalnie do naszych pomieszczeń. Sam wybór także jest bardzo bogaty i tak naprawdę ograniczony jedynie naszą własną wyobraźnią. Zamówić możemy wiele wzorów, poczynając od przepięknych krajobrazów, rysunków zwierząt, a kończąc na produktach spożywczych, które świetnie wpasowują się w tematykę kuchenną. Wystarczy zapoznać się z konkretną realizacją. Jeśli nie spodobają nam się pomysły z gotowych katalogów zawsze możemy sami zaprojektować własny nadruk, inspirując się choćby obrazkami znalezionymi w internecie.

Druk na pleksi to nowoczesne rozwiązanie, jakie zastosować możemy zarówno w domu, jak i w biurze, czy każdym innym pomieszczeniu. Ten zamiennik fototapety jest nie tylko tani, ale również długotrwały. Niewielki drobiazg może odmienić nasze wnętrza już na dobre, wystarczy jedynie się zdecydować na druk pleksi.