Szukasz efektownego sposobu na wyróżnienie i podkreślenie nazwy swojej firmy? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w litery przestrzenne z plexi, jak je czyścić, a także jak o nie zadbać. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Litery przestrzenne – co to jest i dlaczego warto je mieć?

Litery przestrzenne dostępne w ofercie firmy javis.pl są wykonane z plexi. Litery 3D z pleksi są przezroczyste, doskonale przewodzą światło, przez co ich podświetlenie daje bardzo ciekawy efekt. Dzięki literom przestrzennym nazwa firmy lub logo będzie lepiej zapamiętywane przez osoby, które przechodzą obok biura, czy sklepu. Są one eleganckie i stylowe. Najczęściej przytwierdzamy je na froncie firmy w celu oznaczenia siedziby przedsiębiorstwa. Można je również zastosować na szyldach reklamowych, tablicach drzwiowych, a także w przypadku opisu cen, oferty danego lokalu lub miejsca.

Przy wyborze konkretnych liter z plexi koniecznie wybierzmy odpowiedni rozmiar i typ czcionki. Te dwa aspekty muszą być dobrze przemyślane i dostosowane do miejsca, w którym będą umieszczone. Nie mogą być zbyt małe ani zbyt duże.

Litery z pleksi mogą być przezroczyste lub matowe. Koniecznie zadbajmy o to, aby tło, na którym będą umieszczone, w odpowiedni sposób kontrastowało z napisem. Litery powinny być przymocowane na ścianie lub panelu, wokół którego nie ma półek, mebli, czy innych ozdób.

W przypadku plexi litery są wycinane przy pomocy ploterów termicznych. Dzięki nim możliwe jest dokładne wykonanie wykrojenie określonego wzoru. Jeżeli chcemy, aby litery 3D z plexi miały określony kolor, wystarczy o tym wspomnieć podczas składania zamówienia, wtedy przedstawimy jakie kolory liter są dostępne w naszej ofercie.

Litery z plexi z JAVIS Białystok

Podświetlane litery przestrzenne

W przypadku zastosowania liter przestrzennych na zewnątrz, warto pomyśleć o ich podświetleniu, aby nazwa firmy była widoczna przez 24 godziny na dobę. W celu oświetlenia liter z pleksi najbardziej przydatna jest technologia LED. Co ważne, zużywa bardzo mało energii elektrycznej. W tym przypadku można zastosować czujnik, który będzie sam decydował o tym, kiedy podświetlić litery, a kiedy jest to zbędne. Technologia LED jest nie tylko energooszczędna, ale również wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz charakteryzuje się długą żywotnością. Podświetlone litery z plexi wyglądają bardzo efektownie, nadają nazwie prestiżu, z pewnością wytrzymają długie lata.

Budowa liter podświetlanych

Małe litery są wykonane tylko ze samego tworzywa plexi. Natomiast litery o dużych gabarytach składają się z kilku części. Zbudowane są z lica, boków i spodu, natomiast boki liter są wykończone taśmą aluminiową. Lica liter powstają z tworzywa plexi, które może być wyklejone specjalną kolorową folią, przepuszczającą światło. Natomiast boki i spody są zazwyczaj zrobione z materiału PCV.

Litery są szczelne, dzięki temu nie przepuszczają wody oraz wiatru.

Jeśli chcesz, aby nazwa Twojej firmy uzyskała dodatkowy efekt wizualny, była widoczna z daleka, a także zostawała na długo w pamięci, sprawdź ofertę firmy Javis. Zajmujemy się wytwarzaniem liter z plexi. Zapraszamy serdecznie do naszego biura w Białymstoku, tutaj dokładnie zapoznają się Państwo z ofertą i produktami.