Zakładasz swój biznes i zastanawiasz się, co powinno znaleźć się na Twojej wizytówce? Tutaj znajdziesz kluczowe elementy, które muszą się na niej znaleźć i są podstawą dobrze wykonanej wizytówki. Dowiesz się również, dlaczego warto zainwestować w stojaki z plexi pod Twoje wizytówki.

Co powinno znaleźć się na wizytówce?

Wizytówkę powinna mieć każda firma, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa i branży. Dzięki niej pozostawiamy po sobie trwały ślad, który może przyciągnąć do nas potencjalnych klientów. Odpowiednio zaplanowana wizytówka zapada w pamięć na długo i ułatwia zdobywanie nowych klientów. Niby mała rzecz, a niezwykle ważna.

Wizytówka zawiera podstawowe informacje dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej. Musi zawierać najważniejsze dane kontaktowe. Konieczny jest również estetyczny i przemyślany wygląd, który będzie wywoływał na odbiorcach pozytywne wrażenie.

Na wizytówce muszą znaleźć się takie informacje jak: nazwa przedsiębiorstwa oraz kontakt, może to być numer telefonu, adres firmy, strona www, czy e-mail.

Na wizytówce konieczne umieszczamy nazwisko lub nazwę przedsiębiorstwa, skrócone hasło reklamowe lub tekst informujący o tym, czym się zajmujemy oraz wcześniej wspomniane sposoby kontaktu.

Co ważne, wizytówka nie jest ulotką. Na niej nie umieszczamy pełnego wachlarza proponowanych usług lub produktów. Ograniczamy ilość informacji do minimum. Szczegóły dotyczące oferty możemy umieścić na stronie internetowej.

Rozmieszczenie informacji na wizytówce

Jasne plexi z BiałegostokuZanim przejdziemy do rozmieszczenia, zacznijmy od kształtu. Najlepiej będzie, jeśli wizytówka będzie w formie prostokąta i zachowa standardowe wymiary. Wtedy jest łatwa w przechowywaniu i zmieści się w portfelu każdej osoby. Co prawda, można zainwestować w wizytówki okrągłe, czy ze zróżnicowanym kształtem, jednak są one mało praktyczne.

Dobrze jest, kiedy nazwa firmy lub nazwisko jest umieszczone w centralnej części wizytówki. Warto zastosować tutaj większą czcionkę, w kolorze, który nie będzie zlewał się z tłem. Jeżeli chodzi o dane kontaktowe, mogą mieć mniejszy rozmiar i inny kolor. Przeważnie te informacje mają mniejsze rozmiary. Najważniejszy w nich jest numer telefonu, e-mail i adres strony www.

Niezwykle ważnym elementem wizytówki jest logo przedsiębiorstwa. Najlepszym miejscem dla umieszczenia grafiki jest lewy górny róg wizytówki.

Z jakiego papieru wykonać wizytówki?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór papieru o gramaturze 300-350 g/m2. Ten rodzaj papieru jest sztywny i bardziej wytrzymały. Jeżeli chcemy, aby nasze wizytówki były odporne na uszkodzenia i trwalsze, można wykorzystać laminat.

Jeżeli chcemy, możemy wykonać również wizytówki z plastiku. Będą one bardzo wytrzymałe, jednak koszty wytworzenia będą zdecydowanie większe.

Ważne jest również odpowiednie ustawienie wizytówek. Najlepiej postawić je blisko klienta w przezroczystych stojakach z plexi. Materiał ten nie odwraca wzroku od wizytówek, jest bezbarwny i pasuje do każdego rodzaju materiału wizytówek. Co ważne, stojaki z plexi są wytrzymałe i eleganckie.

Jeśli szukasz stojaków pod wizytówki lub innych elementów reklamowych wykonanych z plexi, zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu javis.pl. W naszej ofercie znajdziesz również meble, regały i ekspozytory wykonane z plexi. Na życzenia klienta wykonujemy również grawerowanie oraz litery 3D. Zapraszamy do naszego biura w Białymstoku.